14 okt. 1940:
Cliff Richard (Harry Roger Webb) wordt geboren in Lucknow (India).
14 okt. 1944:
Billboard pop hit nummer 1 is “I ‘ll Walk Alone” van Dinah Shore.
14 okt. 1972:
Billboard pop hit nummer 1 is “Ben” van Michael Jackson.
14 okt. 1977:
Bing Crosby overlijdt op 76-jarige leeftijd ten gevolge van een hartaanval. Van Crosby zijn er meer dan 300 miljoen platen verkocht en hij speelde in meer dan 50 films. Zijn opname van “White Christmas” staat bijna 14 weken op de eerste plaats van de Billboard Pop Chart, gespreid over drie jaren. Van deze Christmas Carol zijn er meer dan 30 miljoen exemplaren verkocht.
14 okt. 1990:
Leonard Bernstein overlijdt op 72-jarige leeftijd in New York. De componist/dirigent had minder dan een week voor zijn verscheiden zijn pensionering aangekondigd. Hij wint de eerste Grammy Awards voor zijn albums “Humor In Music” en “Prokofiev: Peter and the Wolf”. Hij wint voorts nog 11 Grammys en in 1985 wordt hem een Grammy Lifetime Achievement Award aangeboden. De muziek uit de film “The West Side Story”, waarin het tweederangs burgerschap van de Puertorriqueños aan de kaak wordt gesteld terwijl zij ook Amerikaanse staatsburgers zijn, is ook door Bernstein gecomponeerd.
14 okt. 1996:
Lourdes Maria Ciccone Leon, dochter van popster Madonna en haar persoonlijke trainer Carlos Leon, wordt geboren in het “Good Samaritan Hospital” in Los Angeles.
14 okt. 1997:
Het symfonisch gedicht “Standing Alone” van Paul McCartney beleeft met medewerking van het London Symphony Orchestra in de Royal Albert Hall in London zijn werelddebuut. De ex-Beatle moet zesmaal het podium betreden om honneurs in ontvangst te nemen. Recensenten vinden het stuk saai en het vergeten waard.
14 okt. 1998:
B.B. King ontvangt een Lifetime Achievement Award tijdens de “Music of Black Origin Awards” (MOBO) die werd gehouden in de Royal Albert Hall in London.
14 okt. 2000:
Billboard pop hit nummer 1 is “Come On Over Baby (All I Want Is You)” van Christina Aguilera.
14 okt. 2003:
Barbra Streisand geeft haar 60ste album uit op Columbia Records. In het album van de zangeres worden 12 songs, die in films tussen 1935-1988 populair gemaakt zijn, opnieuw gezongen. “The Movie Album” bevat volledig nieuwe opnamen die persoonlijk door Streisand zijn geselecteerd en met full band en een 75 man tellend orkest zijn opgenomen.