Nieuws

Zuid-Afrika wil zich terugtrekken uit Internationaal Strafhof

todayOctober 21, 2016

Background
share close

Zuid-Afrika wil zich terugtrekken uit het Internationaal Strafhof (ICC). Dat heeft minister van Justitie Michael Masutha vrijdag gezegd. De regering zal binnenkort bij het parlement een wetsvoorstel indienen om de ondertekening van het Statuut van Rome, waarmee het ICC werd opgericht, in te trekken, zei Masutha.

Hij zei dat de uitvoering van het verdrag “in strijd en niet in overeenstemming” is met de Zuid-Afrikaanse wet aangaande diplomatieke onschendbaarheid en privileges. Het proces van uittreding duurt een jaar. Zuid-Afrika vindt dat het strafhof oneerlijk te werk gaat. Het ICC zou het vizier te veel richten op Afrikaanse landen. Sinds de oprichting van het ICC zijn enkel Afrikanen gedaagd. Directe aanleiding voor uittreding zou de zaak rond de Sudanese president Bashir zijn.

Het ICC heeft hem aangeklaagd voor misdaden tegen de menselijkheid, oorlogsmisdaden en volkerenmoord. Zuid-Afrika weigerde vorig jaar om Bashir te arresteren toen hij een bijeenkomst in Johannesburg bezocht. Het ICC opende in 2002 zijn deuren in Den Haag. Bij het strafhof zijn 124 landen aangesloten. Het is het eerste rechtsorgaan dat internationale jurisdictie heeft om verdachten van genocide en oorlogsmisdaden te vervolgen.

Written by:

Rate it

get in touch

Studio

410881

SMS

1088

Adres

Stadionlaan 3
Paramaribo

ADMINISTRATIE

410887