
Listeners:
Top listeners:
Radio 10 – Magic FM Magic FM
21 juni 1633:
Galileo Galilei wordt door de Inquisitie gedwongen zijn “Copernicaanse” opvatting af te zweren, te vervloeken en te haten. De sterrekundige was evenals Copernicus de mening toegedaan dat de zon het middelpunt is van ons zonnestelsel.
21 juni 1940:
De Duitse bezetters ontbinden de Nederlandse Staten-Generaal (Het Nederlandse Parlement) en de Raad van State (Het adviesorgaan van de Nederlandse regering).
21 juni 1948:
Platenmaatschappij Columbia Records introduceert de 33 1/3-toerenplaat (LP) en is van plan de productie van 78-toerendiscs te stoppen.
21 juni 1970:
Het Braziliaanse voetbalelftal met sterren z.a. Pelé, Jairzinho, Gérson, Carlos Alberto etc. verslaat de Italiaanse ploeg met 4-1 en wordt voor de derde maal Voetbal Wereldkampioen. De Brazilianen worden definitief eigenaar van de Jules Rimet Trofee.
21 juni 1982:
John Hinckley wordt niet schuldig bevonden aan poging tot moord op president Ronald Reagan (1981). De dader wordt krankzinnigheid toegeschreven.
21 juni 1985:
Amerikaanse, Braziliaanse en Westduitse forensische pathologen verklaren unaniem dat de in Brazilië opgegraven stoffelijke resten toebehoren aan Nazimisdadiger Josef Mengele.
21 juni 1990:
Tijdens een sportontmoeting in het Yankee Stadium zet Nelson Mandela een NY Yankee baseballpet op en zegt: “I Am A Yankee”.
21 juni 1994:
De Duitse top tennister Steffi Graf is de eerste regerend tenniskampioene die in de eerste ronde van het Wimbledon toernooi verslagen en uitgeschakeld werd door Lorie McNeil.
21 juni 2003:
Tijdens een merkwaardige bokstweekamp om het wereldkampioenschap van de IBA en WBA tussen Lennox Lewis en de Rus Vitaly, wordt Lennox in de zesde ronde uitgeroepen tot winnaar. Tot en met die ronde stond de Rus volgens de scoringcards van de referees op punten voor. De ringarts vond het echter verstandiger het gevecht te beëindigen i.v.m. de fysieke conditie van de Rus (snijwond boven het oog en drie in het gezicht). Lewis won de match door TKO tot grote ergernis en teleurstelling van de Rus en zijn assistenten.
19:00 - 20:00
20:00 - 21:00
21:00 - 22:00
22:00 - 00:00
10:00 - 11:00
Post comments (0)