Spanje en Marokko arresteren verdachten van ronselen voor IS

Hongarije wil meer geld voor opvang vluchtelingen
augustus 25, 2015
Venezuela zet steeds meer Colombianen uit’
augustus 25, 2015
Show all

Spanje en Marokko arresteren verdachten van ronselen voor IS

Veertien mensen zijn opgepakt in Spanje en Marokko omdat ze verdacht worden van het ronselen van strijders voor de terreurbeweging Islamitische Staat (IS).

De vermeende ronselaars werden opgepakt in buitenwijken van Madrid en op diverse plekken in Marokko. Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken meldde dinsdagmorgen het resultaat van de gezamenlijke actie.

De arrestanten behoren tot een netwerk dat strijders voor IS rekruteert en naar in Syrië en Irak stuurt, aldus het ministerie. Net als andere landen zijn Spanje en Marokko niet alleen bezorgd over het lot van hun burgers die zich in de strijd van het Midden-Oosten storten, maar vrezen ze bovenal dat extremisten na terugkeer in eigen land zullen toeslaan

 

Comments are closed.