Hoofdpunten

Onderhandelaars gouddeals gedeeltelijk uitbetaald

todayAugust 23, 2016

Background
share close

“Het zijn juist de inkomsten uit de goudovereenkomsten, waaruit op korte termijn de middelen zullen komen om de Surinaamse economie te herstellen en te stabiliseren”, zo reageert Jim Hok, ex-minister van Natuurlijke Hulpbronnen op de gouddeal-kwestie. Hok heeft geconstateerd dat de onderhandelaars van de twee goudovereenkomsten met  Iamgold en Newmont, selectief zijn uitbetaald voor hun diensten. Dat meldt de Progressieve Arbeiders en Landbouwers Unie (Palu) maandag in een persbericht.

Hok baseert dit op uitspraken van minister Hoefdraad in het radioprogramma Bakana Tori. Hoefdraad heeft verklaard dat met name personen die hebben deelgenomen aan de onderhandelingen met Newmont zijn uitbetaald. Onderdeel van de Newmont-commissie zijn voorzitter Henk Ramdien, ondervoorzitter Etienne Boereveen, Joan van Veldhuizen, Guillermo Samson, Dilip Sardjoe, Jay Bachoe en Kitty Sweeb. Uit nader onderzoek is gebleken dat de leden van de onderhandelingscommissie Iamgold voor hun bijdrage niet zijn uitbetaald. Het gaat om de voorzitter en vijf leden.”De ongeveer twee jaar durende onderhandelingen waren zo intensief dat het noodzakelijk was om twee commissies aan het werk te zetten”, luidt een passage uit het persbericht.

Hok vindt de selectieve uitbetaling opmerkelijk. Vooral omdat de minister die zelf de uitbetaling moet hebben gedaan zulke zware kritiek heeft geleverd op econoom/jurist Guillermo Samson. Er wordt beweerd dat Samson geen bijdrage heeft geleverd aan de totstandkoming van de overeenkomst met Newmont. Hok vraagt zich af waarom men ervoor heeft gekozen om Samson dan wel uit te betalen. Dit, terwijl er zulke zware kritiek op hem bestond en de leden van de commissie Iamgold niet. Precies zoals we buitenlandse deskundigen gewoon betalen voor hun diensten, zo moeten onze eigen Surinaamse expertise ook waarderen zegt Hok. DWT

Written by:

Rate it

get in touch

Studio

410881

SMS

1088

Adres

Stadionlaan 3
Paramaribo

ADMINISTRATIE

410887