Dagbladen overzicht – 26 februari 2020
februari 26, 2020
Geen coronabesmetting in Suriname: vermoedelijke geval negatief getest
februari 26, 2020
Show all

Lijdenstijd begint

Op Aswoensdag laten Rooms-katholieken en sommige protestantse gelovigen in de kerk een kruis met as op hun voorhoofd tekenen. Bisschop Karel Choennie legt uit dat het thema van dit jaar ‘Het Woord van God is’. Hij roept de katholieken op om meer uit de bijbel te lezen.

Aswoensdag is in de katholieke traditie het begin van de 40 dagen durende vastentijd, ook wel de Lijdenstijd genoemd. Gedurende deze periode staat de christelijke gemeenschap stil bij het lijden van Jezus Christus, de Zoon van God. Deze tijd loopt tot en met Paaszaterdag zegt Bisschop Karel Choennie.


Het as dat gelovigen op het voorhoofd krijgen op Aswoensdag, is het overblijfsel van verbrande ‘palmtakken’ (vaak buxustakken), die het jaar daarvoor gebruikt werden voor de viering van Palmzondag. Het ritueel wordt uitgevoerd ter bezinning en als uiting van berouw. In die zin is het een voorbereiding op Goede Vrijdag en Pasen.

Comments are closed.