Nieuws

HELFT SURINAMERS IN BELGIË ILLEGAAL

todayOctober 20, 2016 11

Background
share close

De Surinaamse ambassade in Brussel, Belgie, werkt samen met belangenorganisaties om een diasporabeleid te ontwikkelen die gericht is op de Surinamers in België. Dit werd bekend gemaakt tijdens een onderhoud van parlementariër André Misiekaba, het ambassadepersoneel en de organisatie Suriname Diaspora Solidarity Belgium (Sudisobe), vermeldt De Ware Tijd.

André Misiekaba werd door de organisatie als de Surinaamse ambassade uitgebreid geïnformeerd over de uitvoering van het diasporabeleid. Er is gesproken over de knelpunten,  de mogelijkheden en over een plan van aanpak. Hierin zijn onder andere opgenomen de assistentie aan Surinamers die illegaal in België wonen en eventueel huiswaarts willen keren. Misiekaba is de voorzitter van de Vaste Commissie Buitenlandse Zaken in het parlement en geeft aan dat naar schatting van de plaatselijke diaspora-organisatie 50 procent van de Surinamers in België illegaal verblijven. Het is niet bekend, hoeveel van hen willen terugkeren.

Misiekaba zegt dat Sudisobe samenwerkt met de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM), die, waar nodig, geld beschikbaar stelt om illegalen te repatriëren en om mensen te begeleiden. “De Surinaamse ambassade in België vangt veel Surinamers op en geeft diplomatieke ondersteuning”, zegt de parlementariër.

Over Surinamers die willen terugkeren maar hier geen opvang hebben, stelt Misiekaba, dat de opvang zou moeten gelden voor “degenen die lang zijn weggeweest en niet meer kunnen terugvallen op iets hier te lande”. Dit vraagstuk moet nader bekeken worden. “De wet Personen Surinaamse Afkomst biedt in elk geval ruimte voor minimale opvang.” DWT

Written by:

Rate it

get in touch

Studio

410881

SMS

1088

Adres

Stadionlaan 3
Paramaribo

ADMINISTRATIE

410887