Nieuws

Dag van Nationale Rouw groot succes

todayJuly 2, 2016

Background
share close

De Dag van Nationale Rouw, georganiseerd door initiatiefnemer Humphrey Jeroe van het Comite van Slachtoffers en Nabestaanden Politiek Geweld en initiatiefnemer Dew Baboeram blikken voldaan terug op het verloop. 30 juni is bedoeld om alle slachtoffers van politiek geweld te gedenken. Deze aanzet moet uiteindelijk leiden naar verzoening.

Het evenement aan de Waterkant bij het Monument van de Slachtoffers van de Binnenlandse Oorlog is goed bezocht geworden. Een paar honderd nabestaanden, oud militairen, ex-jungle commando en tucajana hebben deelgenomen aan de eerste stap naar verzoening zoals dat door menige spreker werd getypeerd.

President Desi Bouterse is ingenomen met de actie. Hij haalt aan dat de tweede stap dialoog zal zijn, zodat er aan waarheidsvinding gedaan kan worden.
Naast waarheidsvinding, vind initiatiefnemer Jeroe dat onder andere een generaal pardon moet volgen. Dit verzoek zal op korte termijn worden gedaan aan de PG.  Ook is het voor de jeugd belangrijk dat er lesbrieven worden ontwikkeld.

  • cover play_arrow

    Dag van Nationale Rouw groot succes

Written by:

Rate it

get in touch

Studio

410881

SMS

1088

Adres

Stadionlaan 3
Paramaribo

ADMINISTRATIE

410887