De Mangrove kan in het district Coronie beter worden ingezet als toerisme potentie daarom start vandaag de Mangrove toerisme training in het district .Deze training welke 3 dagen zal duren is georganiseerd door de UTGS ( United Tour Guides Suriname in samenwerking met WWF Guianas en de Sorts.Het doel is volgens Loes Trustfull van de stichting voor radio en televisie afgekort Sort om de kennis over de mangrove bij de coroniaanse jongeren te vergroten en om die te kunnen inzetten bij de ontwikkeling van toeristische produkten.Hierbij wordt gemikt op jongeren tussen de 18 en 35 jaar die interesse hebben in het gidsen werk .De training moet ook ertoe bijdragen dat jongeren zich nog meer gaan inzetten om de Mangrove te helpen beschermen.
Volgens Errol Gezius van de United Tour Guides Suriname is de mangrove ondanks zijn talrijke functies nog onderbenut als toeristisch product .Na deze training zullen de cursisten zelf een toeristisch product voor mangrove in Coronie moeten ontwikkelen .De UTGS wil geintreseerden dan verder ondersteunen in het proces van de toerisme ontwikkeling in Coronie.
Het is de bedoeling dat deze week nog de training ook wordt gedaan in het district Commewijne.Ook Nickerie moet in dit traject aan de beurt komen zeggen de organisatoren