Nieuws

Colombiaanse boeren verruilen wiet voor avocado’s

todayJuly 15, 2015 2

Background
share close

Kwekers in Colombia die de kost verdienden met wietplantages, zijn daar massaal mee gestopt. Marihuana levert zo weinig geld op dat ze de wietplanten vervangen voor avocadoplanten.

Dat meldt Bloomberg. Boeren in het Colombiaanse deel van het Andesgebergte hebben zoveel wiet gekweekt dat de prijzen afgelopen jaar met zeventig procent zijn gedaald.

Een halve kilo wiet brengt nu nog maar vijftien dollar op, terwijl dat eerst nog vijftig dollar was. ”Het is bijna niet meer winstgevend omdat iedereen nu wiet verbouwt”, aldus een gedupeerde boer. Het Andesgebergte ligt zo afgelegen dat de overheid daar vrijwel nooit controleert en drugs openlijk langs de kant van de weg worden verhandeld. Boeren hadden daardoor vrij spel en konden ongestraft wiet telen.

Written by:

Rate it

get in touch

Studio

410881

SMS

1088

Adres

Stadionlaan 3
Paramaribo

ADMINISTRATIE

410887