Minister Sergio Akiemboto is klaar voor beantwoording van de vragen over de Alcoa-deal. Het gaat om meer dan honderd vragen gesteld door leden van De Nationale Assemblee. Op een persconferentie woensdagmiddag zei Akiemboto zei er vertrouwen in te hebben dat de presidentiele onderhandelingscommissie het beste voor heeft met Suriname. Het land wordt volgens de bewindsman met de huidige conceptovereenkomst niet in een avontuur gestort.
Akiemboto stoort zich ook aan beweringen dat de regering Suriname heeft ‘verkocht’ met de huidige overeenkomst. Volgens hem zou de regering wel degelijk hebben gekeken naar de haalbaarheid van de situatie en dat analyses uitwezen dat verdere ontginning niet meer rendabel was onder de gegeven condities.
U hoorde delen uit de persconferentie die NH-minister Sergio Akiemboto hield woensdag op zijn ministerie. De vergadering in De Nationale Assemblee kan elk moment beginnen.