Nieuws

50 MILJOEN US DOLLAR-INJECTIE VOOR STROOMSECTOR

todayMay 18, 2016

Background
share close

De eerste miljoenen ter ondersteuning van het urgentieprogramma van de regering zijn binnen. De Caribische Ontwikkelingsbank (CDB) stelt een lening van 50 miljoen US dollar beschikbaar. Het geld zal worden aangewend om het ontspoorde begrotingsbeleid weer op spoor te krijgen, via de herstructurering van de energiesector.

De ondersteuning van de CDB is een aanvulling op de huidige bijdrage van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB), aan de institutionele en operationele versterking van de energiesector van Suriname.

De lening van Caribische Ontwikkelingsbank wordt aan ons land verstrekt op basis van een gemeenschappelijk beleidsschema met de IDB, in het kader van het bestaande programma tussen Suriname en deze bank. Het is bedoeld om de begrotingstekorten als gevolg van de gedaalde overheidsinkomsten weg te werken en om meer ruimte voor de regering te scheppen cruciale sociale programma’s en kapitaalsinvesteringen te kunnen financieren. Ook is de donorsteun erop gericht de regering in de gelegenheid te stellen hervormingen door te voeren die moeten resulteren in herstel van het evenwicht en het leggen van de basis voor een nieuwe impuls voor de groei, verklaard de directie van de CDB in een persverklaring. (persverklaring dwt)

Written by:

Rate it

get in touch

Studio

410881

SMS

1088

Adres

Stadionlaan 3
Paramaribo

ADMINISTRATIE

410887